Klokan bez granica

Učenici naše škole i ove su godine sudjelovali na međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica".

Udruga "Klokan bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja europskih zemalja. Cilj natjecanja je popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna zadaća udruge je organizacija igre - natjecanja - "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera udruge je motivirati učenike da se bave matematikom i izvan školskih programa, da je primjenjuju u svakodnevnom životu.

Na natjecanju, održanom 23. ožujka u matičnoj školi u Buzetu, sudjelovalo je 120 učenika podijeljenjih u kategorije od drugog do osmog razreda.

Rezultati natjecanja još se očekuju, a nagrade će se učenicima dodijeliti na završnoj školskoj priredbi.

objavio: Željka Marinković   datum: 27. 3. 2017.