"Jumicar" – preventivni program prometne kulture za najmlađe

U utorak, 10. listopada 2017. učenici drugih razreda sudjelovali su u preventivnom programu prometne kulture za najmlađe, pod nazivom "Jumicar." Program se provodi uz suglasnost i potporu MUP -a, MZOS -a, Agencije za odgoj i obrazovanje, Crvenog križa i Hrvatske vatrogasne zajednice.

U teorijskom dijelu edukacije učenici su slušali multimedijsko predavanje o sigurnom ponašanju u prometu.

U praktičnom dijelu upravljali su vozilima na prometnom poligonu te su tako iz perspektive vozača mogli uočiti opasnosti cestovnog prometa. Nakon toga sudjelovali su u radionicama "Osnove prve pomoći" i "Prevencija od požara za najmlađe."

Na kraju, za svoj trud u svladavanju prvih prometnih propisa, osnova prve pomoći i vatrogastva, nagrađeni su diplomom sa svojom fotografijom i vozačkom dozvolom.

Gradonačelnik Siniša Žulić pozdravio je učenike i osobno im uručio vozačke dozvole.

objavio: Željka Marinković   datum: 11. 10. 2017.