Kreativna radionica sudjelovala na "Subotini po starinski"

U Buzetu se tradicionalno početkom rujna organizira fešta pod nazivom Subotina po starinski, koja nam svake godine opet iznova omogućuje putovanje kroz vrijeme unazad i više od sto godina, rekonstruirajući atmosferu i ambijent u kojem su živjeli i radili stari Buzećani. Stoga nam je izuzetna čast što smo i ove godine s Kreativnom radionicom Osnovne škole "Vazmoslav Gržalja" Buzet mogli sudjelovati u ovome jedinstvenom vremeplovu unutar starih gradskih bedema.

Kreativna radionica koju vodi učiteljica Snježana Lovrinić ove školske godine broji 16 učenika od petog do osmog razreda, a na ovogodišnjoj smo Subotini predstavili radove svojih vrijednih ruku. Bile su tu svile sa cvjetnim motivima i glagoljicom, cvjetići na stalku, vrećice u obliku anđela s lavandom, mirisne vješalice s motivima Subotine, Buzetska škrinjica, ukrasne papirnate torbice, starinske tavelice te elegantan nakit od aluminijske žice.

Izvor: Snježana Lovrinić

objavio: Mateja Činko   datum: 12. 9. 2018.