"Dan ružičastih majica"

Danas se i u našoj školi  tradicionalno obilježio Dan ružičastih majica i Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Školsko dvorište je tako i ovoga puta postalo ružičasto, a uz zvuke poznate pjesme "Život nije siv" zaplesali su i mali i veliki. Ove godine su se osnovnoškolcima pridružila djeca iz DV Grdelin pa je tako prostor ispred škole ispunilo oko 450 djece od 4 do 14 godina.

Kratki program upotpunile su zrake sunca te je tako ružičasti doživljaj bio još veći.

Nakon zajedničkog fotografiranja, a pri povratku u školu, učenike je čekalo iznenađenje u obliku ružičastih muffina koje je za tu priliku pripremilo petnaestak učenica petih i šestih razreda.

One su utorak poslijepodne uoči samog Dana ružičastih majica provele u školskoj blagovaonici gdje su uz pomoć stručnih suradnica i kuharica pekle i ukrašavale muffine. Na taj način su potakle zajedništvo, mir i nenasilje među učenicima što je glavna ideja obilježavanja Dana ružičastih majica.

Današnji dan su prigodnim aktivnostima obilježilii i naši učenici područnih škola koje su također razveselili ružičasti muffini.

Hvala svima koji su se uključili u današnje obilježavanje Dana ružičastih majica i Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja!

objavio: Željka Marinković   datum: 26. 2. 2020.