Dragi učenici i roditelji!

Gotovo tjedan dana nismo u našim učionicama, no učimo i družimo se i dalje, samo na neke druge načine. Nakon početnog snalaženja u novim uvjetima i izazovima, možemo reći da smo uspjeli.

Stoga pohvaljujemo učenike za odličnu suradnju i aktivnost u virtualnim učionicama i pred TV-om te za rješavanje radnih materijala koje im šalju učiteljice, a roditeljima zahvaljujemo na podršci i razumijevanju.

Budući da će nastava na daljinu (putem TV i/ili interneta), potrajati još nekoliko tjedana, dobro je da se svi skupa podsjetimo na već dogovrena pravila:

• Učenici nižih razreda, prema uputama svojih učiteljica, prate nastavu na daljinu na HRT3 za svoj razred, a roditelji svakodnevno komuniciraju s učiteljicama (učiteljem) na prethodno dogovoreni način (viber grupe, gmail adrese ili nešto drugo).

• Učenici viših razreda su dužni svakodnevno biti aktivni u svojim virtualnim učionicama što prate njihovi razrednici i predmetni učitelji.
  • Učenici viših razreda trebaju zadatke rješavati i slati prema uputama predmetnih učitelja o čemu će biti formativno vrednovani (bilješke u eDnevniku).
  • Roditelji trebaju pratiti aktivnost učenika prema svojim mogućnostima, pogotovo aktivnost svoje djece na društvenim mrežama.
  • Prema uputama resorne ministrice (Ministarstva znanosti i obrazovanja), podsjećamo da u virtualnim učionicama vrijede ista pravila kao u školi što znači da svako neprihvatljivo ponašanje među učenicima podliježe pedagoškim mjerama.

Pravila ponašanja u virtualnim učionicama i s njima povezanim društvenim mrežama - Vidi

Aktualnosti vezane za nastavu na daljinu i dalje možete pratiti putem:  https://skolazazivot.hr/category/novosti/; https://mzo.gov.hr/vijesti/  i naše mrežne stranice.

Od ponedjeljka, 23. ožujka 2020.g., škola će biti zatvorena, no roditelji i učenici se, u slučaju potrebe, mogu obratiti na već poznate kontakte:

Nadamo se da će učenici i dalje nastaviti ovako uspješno ispunjavati svoje obaveze na zabavan i interesantan način, ali i da ćemo se već za mjesec dana vratiti u svoju školu.

Sretno svima!

objavio: Administrator   datum: 19. 3. 2020.