NAPOMENE UZ POVRATAK U ŠKOLSKE KLUPE...

Hrvatski zavod za javno zdravstvo je, potaknut pitanjima roditelja, škola i medija, 22. svibnja 2020. objavio DODATNE PREPORUKE ZA VRTIĆE I ŠKOLE te DODATNE SAVJETE ZA RODITELJE.

Kako bi se svi skupa (učenici, roditelji i djelatnici Škole) bolje snašli u danima koji slijede, saželi smo osnovne naputke za matičnu školu:

Pojedinosti za područne škole roditelji su već dobili od svojih razrednih učiteljica i učitelja.

Iz HZJZ poručuju da svaki roditelj dodatno može pridonijeti sigurnosti svog djeteta, svoje obitelji i druge djece ako (koliko to okolnosti dozvoljavaju) održava fizičku distancu i provodi pojačanu higijenu u kućanstvu.

Nadalje, ističu da učenik u školu može ići sam, organiziranim prijevozom ili kako roditelj odluči.

Kod učenika koje roditelji žele dovoditi i odvoditi iz škole, mole roditelje da uzmu u obzir sljedeće:

• osoba koja dovodi dijete u ustanovu treba izbjegavati ulazak u ustanovu te koliko je moguće držati razmak od drugih osoba,

• u pratnji jednog djeteta ne smije biti više od jedne odrasle osobe,

• kada je moguće, roditelji organiziraju da u pratnji djeteta uvijek bude ista osoba ili se izmjenjuju dvije odrasle osobe,

• kada je moguće, u pratnji djeteta treba biti odrasla osoba koja živi u istom kućanstvu.

POZIVAMO RODITELJE UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA DA SVAKAKO PROČITAJU AKTUALNE DOKUMENTE KOJE SU OBJAVILI HZJZ I MZO:

1. SAVJETI ZA RODITELJE Vezano uz rad vrtića i škola od 25. 05. 2020.

2. Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave od 25. svibnja 2020.

3. UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA I RAZREDNU NASTAVU OD 1. DO 4. RAZREDA TE POSEBNE RAZREDNE ODJELE I RAD S DJECOM S TEŠKOĆAMA KOJA IMAJU POMOĆNIKA U NASTAVI

objavio: Administrator   datum: 23. 5. 2020.