Projekt „Škole ud enbot“

U našoj Školi od početka ove školske godine započelo se s radom na projektu „Škole ud enbot“.
Projekt se provodi u MŠ Buzet te PŠ Vrhu, Roču i Lanišću kroz različite aktivnosti Jedna od planiranih, a ujedno i prva aktivnost bila je izrada kalendara za 2021. godinu.

Na Buzeštini je u prošlosti bilo preko 30 zgrada u kojima se održavala nastava. Neke još danas prkose vremenu, neke su prenamijenjene, a neke ne postoje. Da bi se prisjetili tih davnih dana kada su naši djedovi i bake išli u te škole, za početak smo krenuli u pronalaženje tih zgrada, pisanih tragova i fotografija iz tih dana, a onda i fotografiranje te uspoređivanje stanja iz prošlosti i sadašnjosti.
Kalendar krase likovni radovi učenika naše škole, izrađeni u crtačkoj likovnoj tehnici- flomaster, a nastali su nakon fotografiranja školskih zgrada u kojima se nekada održavala nastava te zgrada u kojima je danas.
Kalendari su tiskani u većem broju pa se zainteresirani građani, za nabavu svog primjerka, mogu obratiti školi.

objavio: Mateja Činko   datum: 10. 12. 2020.