Debatne vijesti

Seminar za debatante - Kastav

Već tradicionalno se u listopadu održavaju debatni seminari za učenike koje organizira i provodi Hrvatsko debatno društvo iz Zagreba, a na kojem redovito sudjeluju i naši učenici.

Ovogodišnji seminar za Primorsko-goransku i Istarsku županiju realiziran je u subotu, 28. listopada 2017. godine u OŠ "Milan Brozović" Kastav.

Na seminaru su sudjelovali i članovi našeg Debatnog kluba: Mia Mraković, Ivan Črnac i Ivo Flego, svi učenici 7.a razreda. Bili su raspoređeni u skupinu s učenicima iz različitih škola s područja Rijeke, Klane, Matulja, Kastva i Pule. Njihova trenerica bila je Darija Jeger.

Nakon početnog upoznavanja slijedilo je cjelodnevno učenje i usvajanje debatnih tehnika. Naime, seminar je trajao od 9 do 17.30 sati, a završio je debatom u kojoj su naši učenici aktivno sudjelovali te pokazali spremnost za argumentirano raspravljanje koje ih očekuje ove školske godine.

Ovdje donosimo djelić atmosfere:

Hvala roditeljima koji su se pobrinuli za prijevoz naših učenika od Buzeta do Kastva i natrag.

Voditeljica DK Buzet

Zdravka Teklić

objavio: Zdravka Teklić   datum: 29. 10. 2017.