Međunarodni dan sadnje drveća

Tog prekrasnog zadnjeg dana ljeta obilježen je Međunarodni dan sadnje drveća. Mali vrtlari, točnije njih 21 s voditeljicom Sabinom Marušić Brojan su uz stručno predavanja o sadnji drveća i vođenje kroz postupak sadnje, gospođe Doris Flego Nežić, posadili tri patuljaste jabuke.Pri sadnji su koristili kompost koji je nastao tijekom prošle školske godine od ostataka hrane iz školske kuhinje i blagovaonice koje su naše vrijedne kuharice pažljivo spremale u školsko kompostište. Naš domar iskopao nam je rupe i pripremio humus a Mali vrtlari su svojim vrijednim rukama posadili te nazvali ih Bela, Arga i Zlatko te obećali da će se za njih brinuti i zalijevati kako bi dogodine mogli možda i koju jabuku ubrati.

objavio: Slađana Katarinčić   datum: 29. 9. 2017.