ŠTO IMA NOVO?

GODINA ČITANJA

U GODINI ČITANJA, od početka školske 2021./22. godine, za učenike PB 1. razreda MŠ i PŠ Roč, provodimo projekt  poticanja čitanja"Trenutak za čitalački kutak". U drugom polugodištu učenicima će čitati učenici drugih razreda.

Učenici  PB 1. a i b razreda te PŠ Roč započeli  su  mjesec prosinac , u sklopu projekta „ Trenutak za čitalački kutak“, slušajući tematske slikovnice i  pripremajući se za nadolazeće praznike. Svaka od izabranih slikovnica  poučiti će nas koliko je važna obitelj, zajedništvo, ljubav, tolerancija, razumijevanje, prihvaćanje i topli dom. Slikovnice: „ Jupi došao je Sv. Nikola“, „Djed Mraz darove nosi“, „Najbolji Božić na svijetu“ i „Najneobičniji Božić“ čitamo u školskoj knjižnici gdje se učenicima nude na posudbu i druge zanimljive slikovnice i knjige.Uz vesele kapice i vrijedne ruke počeli smo izrađivati papirnate zimske motive koji će krasiti knjižnicu.

U iščekivanju Sv. Nikole ukrasili smo bor i čitali slikovnicu „ Jupi došao je Sv. Nikola“. Nastavljamo čitati, slušati i zabavljati se uz kviz o pročitanim slikovnicama u iščekivanju nadolazećih blagdana.

Priloženi dokumenti:
20210913_092418.jpg

objavio: Mirjana Krbavčić   datum: 1. 12. 2021.