DOGAĐANJA U PODRUČNOJ ŠKOLI ROČ

Završna priredba

U utorak, 6.6. 2017. s početkom u 16.30 sati Područna škola Roč imala je završnu priredbu u Domu kulture u Roču.

Osim završne priredbe povodom kraja školske godine bila je to i oproštajna priredba osmaša sa osnovnom školom i dosadašnjim učiteljima.

Glazbenu uvertiru u priredbu napravio je dječji orkestar Željezničkog kulturno - umjetničkog društva "Renato Pernić" Roč.

Slijedio je blok 1. i 2. razreda koji su nas poveli u lov na lavove sa kratkom dramskom igrom, zabavili zagonetkama i recitacijom.

Naši učenici znaju svirati i na tradicionalnim instrumentima kao što su okarina i vidalice.

3. i 4. razred su pokazali da su izvrsni pjevači, ali i uvježbani recitatori.

Svojoj su učiteljici Karmen Kevereski Niković pripremili i recitaciju iznenađenja.

Grupa pjevača folklorne skupine otpjevala nam je dvije pjesme. U jednoj pjesmi solo izvođačice bile su Karin i Thea.

Da naši najmlađi učenici znaju jedan strani jezik pokazali su nam sa nekoliko pjesmica na engleskom jeziku.

Na kraju su osmaši svima zahvalili na znanju kojeg su dobili u osnovnoj školi, a osobito svojoj razrednici Enđi Beučić.

U toku priredbe ravnateljica Jadranka Bartolić Muzica je podijelila nagrade Franciski Ivić za osvojeno 5. mjesto na državnom natjecanju iz talijanskoga jezika i njezinoj mentorici Tei Kolarić.

Voditeljica PŠ Roč je podijelila zahvalnice osobama i institucijama s kojima je škola uspješno surađivala ovu školsku godinu.

Cijelu priredbu vrlo uspješno je vodila učenica 7. r. Valnea Muzica.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 7. 6. 2017.