DOGAĐANJA U PODRUČNOJ ŠKOLI ROČ

Mjesec hrvatske knjige

Od 15. listopada do 15. studenog obilježava se Mjesec hrvatske knjige. To nam je bio povod da u našoj školi ugostimo pjesnikinju Mariju Ribarić.

Pjesnikinja Marija Ribarić piše priče i pjesme uglavnom na dijalektu. Rodom je iz Semića, sela nedaleko Lupoglava pa je i svoju knjigu priča nazvala "Semičke štuoriji". Iz te knjige pročitala nam je priču "Štuorija od vuka, lesice i pira od Anice Hacmanove".

Nakon toga pročitala nam je nekoliko svojih pjesama. Neke su nastale dok je još bila dijete, a pročitala nam je i jednu pjesmu koju je tek napisala. Pjesnikinja je vrlo aktivna u svom stvaralaštvu, sudjeluje već godinama u manifestaciji Verši na šterni, u susretu Marija (pjesnikinja u Istri koje se zovu Marija),...

Bilo nam je jako ugodno družiti se sa njom pa smo joj poklonili jedan učenički rad, a ona je nama darovala nekoliko svojih zbirki pjesama.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 7. 11. 2017.