Aleja glagoljaša 2018.

U utorak, 16. listopada 2018. učenici 6. razreda MŠ i PŠ Roč i Vrh išli su na terensku nastavu Aleja glagoljaša.

Ispiši članakPošalji prijatelju

Aleja glagoljaša 2018.

Najprije su u Roču posjetili glagoljsku tiskaru gdje ih je lijepo dočekala i prezentirala im rad glagoljske pritiskalnice gđa. Mirjana Pavletić, predsjednica Katedre Čakavskog sabora Roč.

Zatim su obišli crkvicu sv. Roka sa prekrasnim freskama.

Put ih je dalje vodio kroz Aleju glagoljaša do Huma.

Na terenskoj nastavi učenici su puno naučili iz povijesti o počecima tiskarstva, prvim hrvatskim pismima, braći Ćirilu i Metodu, obilježjima srednjovjekovnog grada; iz prirode o listopadnim vrstama drveća; iluminirali su glagoljska slova kredama na asfaltu na likovnoj radionici, dok su na glazbenoj pjevali istarske narodne pjesme i zaplesali na trgu pred crkvom.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 5. 11. 2018.