Dana 16. svibnja 2025. u pulskoj Osnovnoj školi Veli Vrh održan je deveti Festival zavičajnosti za osnovne škole Istarske županije. Projektom Zavičajne nastave njegujemo i čuvamo kulturni identitet i povijest našega zavičaja, a rezultati cjelogodišnjeg rada i truda bili su vidljivi na izložbenim mjestima svake škole.

Naša se škola predstavila projektom „Buzet po starinski“, a sudjelovale su učenice osmog razreda Gloria Kodelja i Lara Gržinić te učenica četvrtog razreda Lucija Degmečić u pratnji učiteljica Snježane Lovrinić i Antonie Rončević.

Na štandu su prikazani radovi Kreativne radionice i Produženog boravka nastali u brojnim radionicama. Posjetitelji su također mogli pogledati spot pjesme „U Buzetu je Subotina“ koja je nastala u suradnji s Umjetničkom školom „Matka Brajše Rašana“. Prezentacijski video radova i provedenih aktivnosti možete pogledati klikom na ovu poveznicu:

Skip to content