Provođenje projekta “Nonice šijo, utroke plešejo”

Dana 9. ožujka 2020. su s prostoru školske knjižnice učenici - članovi  folklorne sekcije i učenici produženog boravka 3.b, 4.b i 4.c razreda ugostili KANTADURKE folklorne sekcije GD Sokol u sklopu projekta “Nonice šijo, utroke plešejo”.

Učenici su u dvoglasnom pjevanju čuli stare istarske napjeve “E mogla si se”, “Da bi znalo”, “Moja mati kuha kafe”, “Brkica”, “Na hrastu je naranča rodila” i “Buzećanka”.

Zatim su zajedno  otpjevali neke od spomenutih napjeva, a za kraj su učenici gošćama otplesali ples Šete paši, kojeg su pratili napjevom “Na hrastu je naranča rodila”.

Napjeve će učenici uvježbavati, a sljedeći susret dogovoren je za mjesec svibanj i učenici ga s veseljem očekuju.

“ Ovaj projekt proveden je uz financijsku potporu Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja  civilnog društva iz sredstava Fonda gradova i općina”.

objavio: Željka Marinković   datum: 9. 3. 2020.