Obavijest u vezi organizacije prijevoza učenika putnika

Poštovani roditelji učenika nižih razreda,

prenosimo vam najnoviju obavijest koja je stigla iz Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije, a vezana je za prijevoz učenika koji će eventualno pohađati nastavu od 11. svibnja.

Poštovane ravnateljice i ravnatelji

Sukladno 3. fazi mjera  popuštanja mjera ograničenja uvedenih slijedom proglašene epidemije bolesti COVID-19, koje je donijela Vlada Republike Hrvatske, a  kojom se od 11. svibnja 2020. godine otvaraju škole za učenika od 1. do 4. razreda osnovne škole, Hrvatski zavod za javno zdravstvo izdao je dana 29. travnja 2020. „ UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 ZA USTANOVE RANOG I PREDŠKOLSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA TE OSNOVNOŠKOLSKE USTANOVE U KOJIMA JE OSIGURANA MOGUĆNOST ZBRINJAVANJA DJECE RANE I PREDŠKOLSKE DOBI TE UČENIKA KOJI POHAĐAJU RAZREDNU NASTAVU –prijedlog“,  koje su dostupne na linku https://mzo.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Vijesti/2020/Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf

Naprijed navedenom Uputom nije predviđen organizirani prijevoz učenika, već je navedena obveza roditelja/skrbnika da dovodi i odvodi učenika iz ustanove, kada je moguće da to bude uvijek ista osoba, u prethodno zasebno dogovoreno vrijeme različito za svaku skupinu, s razmakom od najmanje 10 minuta između dvije skupine, koje rasporede će sastaviti škola i sa kojima roditelji/skrbnici trebaju biti upoznati (putem web stranice škole, telefonski, mailom i dr.) Nadalje, u  Uputi je navedeno da ustanova treba izraditi obrazac izjave koju je obvezan potpisati roditelj/staratelj, kojom potvrđuje da je upoznat s ovom Uputom u cjelini, a koju dostavlja ravnatelju ustanove prije uključivanja djeteta u ustanovu.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja dostavilo je dana 30. travnja 2020. godine poziv osnivačima osnovnih škola za virtualni sastanak s ministricom znanosti i obrazovanja  prof. dr.sc. Blaženkom Divjak dana 30. travnja 2020. u 16,00 sat u svezi organizacije razredne nastave. Na navedenom sastanku kojem je prisustvovala pročelnica Patricia Percan, ministrica nije dala dodatne upute u svezi organizacije prijevoza učenika.

Sukladno naprijed navedenom upoznajemo vas da s počekom 3. faze popuštanja mjera, od 11. svibnja 2020. godine neće biti organiziranog prijevoza učenika od strane pružatelja usluga – odabranih prijevoznika.

S poštovanjem,

mr. sc. Doriana Šumberac Jelić

Pomoćnica pročelnice

Upravni odjel za obrazovanje, sport i tehničku kulturu

Istarske županije

adresa: G. Martinuzzi 2, 52220 Labin

tel.: (052) 351-491, 351-496

mob.: 091 1513 057

e-pošta: doriana.sumberac-jelic@istra-istria.hr

objavio: Administrator   datum: 4. 5. 2020.