5. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije

Ove se godine naša škola uključila u međunarodno 5. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije koje organizira Ekonomski fakultet u Osijeku i Institut Andizet.

Za natjecanje su se pripremali učenici 7.b razreda Gabriel Mulato i Ivan Prodan pod mentorstvom učiteljice Kristine Pavletić Prodan.

Od ponuđenih natjecateljskih tema odabrali su temu glagoljica koja je od 2014. godine proglašena nematerijalnom kulturnom baštinom Republike Hrvatske, a od 2019. godine 22. veljače proslavlja se kao Dan hrvatske glagoljice. Glagoljica je jedna od temeljnih oznaka hrvatskoga kulturnog identiteta te time posjeduje kulturni, gospodarski, turistički i izvozni potencijal. Natjecatelji su trebali ponuditi rješenje kroz jedan ili više sektora kreativne industrije koje odgovara na pitanje: Kako osvajati glagoljicom u novom mileniju?

Naši su učenici kroz sektore dizajna,baštine, primijenjene umjetnosti, oglašavanja i tržišne komunikacije izradili Glagoljske sapunčiće, male sapunčiće u obliku glagoljskih slova mediteranskih mirisa ružmarina i lavande i „Osvojili“ prvo mjesto u kategoriji Kreativni sat (Creative clock).

Pogledajte kako izgleda pobjednički proizvod te kako su se proveli u Osijeku:

objavio: Željka Marinković   datum: 8. 12. 2023.