Građanski odgoj i obrazovanje

Prirucnik-Ucenik-gra anin.pdf

DOGAĐANJA

Volim odlučivati, mogu sudjelovati

Prošli tjedan smo na izvannastavnoj aktivnosti Građanskog odgoja i obrazovanja radili temu „Volim odlučivati, mogu sudjelovati“ u kojoj se uče osnove demokracije. Naučili smo da svatko od nas ima pravo sudjelovati u donošenju odluka u svojoj zajednici te da se takvim sudjelovanjem može utjecati na željene promjene.

Naučeno gradivo htjeli smo prenijeti na sve učenike, ali i djelatnike naše škole (naše zajednice). Izradili smo kutiju (stavljena je na ulazu u blagovaonicu) u koju svaki član naše zajednice ima pravo ubaciti svoj prijedlog za ljepši, ugodniji, kvalitetniji život u školi. Izradili smo letke koji bi trebali dodatno motivirati učenike, ali i djelatnike na sudjelovanje. Originalni letci nalaze se na panou iznad kutije, a također smo i umnožili letke za dijeljenje. Volonteri GOO su na odmorima dijelili letke. Volonteri će nakon tjedan dana napraviti analizu prijedloga s kojom će upoznati ravnateljicu. Naravno, osim prijedloga koje će predstaviti, upoznat će se i sa vođenjem škole.

Nakon toga plan nam je upoznati se sa lokalnom zajednicom i upravljanjem grada. Sve to nam je priprema za terensku nastavu s posjetom Hrvatskom saboru, Školskoj knjizi i HRT-u koja će se održati 21.3.2023.

Neka svi osjete da je njihov glas (prijedlog) važan i može pridonijeti promjenama!

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 9. 2. 2023.