Građanski odgoj i obrazovanje

Prirucnik-Ucenik-gra anin.pdf

DOGAĐANJA

Moja lokalna zajednica

Svako veće ili manje mjesto u našoj državi ima svoju lokalnu samoupravu. Mi smo danas posjetili našeg gradonačelnika kako bi nam on odgovorio na naša pitanja kao što su: kako se postaje gradonačelnik, što gradonačelnik radi, kako nabavlja novac, kako određuje prioritete,...

Naučili smo da se demokratskim postupkom, glasovanjem punoljetnih građana izabire gradonačelnik koji mora osvojiti preko 50% glasova birača. Gradonačelnik ima mandat od četiri godine. Gradonačelnik ne upravlja sam gradom, on ima i svoje pomagače, a to su pročelnici.

Gospodin Damir Kajin nas je srdačno i lijepo ugostio, odgovarao na naša postavljena pitanja, tumačio nam nama nepoznate pojmove kao što je pojam proračun. Najviše nas je zanimala obnova sportskih sadržaja u gradu, ali i dječjeg parkića pored škole te smo i na to dobili odgovore. Drago nam je što će započeti obnova betonskog igrališta te izgradnja sportske zone na Mostu, ali pričao nam je i o nastojanjima uređenja područja između dva kružna toka, a time i uređenje područja kod škole, prema sportskoj dvorani.

Lijepo počašćeni, zadovoljni dobivenim odgovorima i ugodnim razgovorom pozdravili smo se i zahvalili na prijemu.

Hvala Posebnom razrednom odjelu što su nam izradili cvijet kojeg smo poklonili gradonačelniku kao simbol dolaska proljeća.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 16. 3. 2023.