Obavijesti vezane uz rad Vijeća učenika

Sjednica Vijeća učenika - školska godina 2023./2024.

Dana 17. listopada 2023. godine u vrijeme trajanja 4. školskog sata u knjižnici škole održala se 1. sjednica Vijeća učenika. Sjednici Vijeća učenika prisustvovali su predsjednici ili zamjenici svih razrednih odjela MŠ Buzet, PŠ Roč, PŠ Vrh te su online sudjelovali predsjednici PŠ Lanišće – sveukupno 30 učenika te zamjenica ravnateljice škole Mateja Činko, pedagoginja Klementina Jurada i psihologinja Meri Višić.

Zamjenica ravnateljice pozdravila je sve okupljene i otvorila sastanak te je zatim pedagoginja iznijela dnevni red. Potom je slijedilo kratko predstavljanje svih okupljenih i upoznavanje sa Statutom škole, Etičkim kodeksom i Kućnim redom škole. Pedagoginja je objasnila ulogu i zadaće Vijeća učenika te pojasnila dužnosti predsjednika Vijeća. Svaki član Vijeća dobio je bilježnicu koju mora ispunjavati tijekom školske godine.

Potom su uslijedili izbori. Članovi vijeća ispisivali su ime kandidata kojeg žele izabrati za predsjednika na papirić. Nakon prebrojavanja sa 12 glasova za predsjednicu Vijeća učenika izabrana je Hana Perčić (8. c), a sa 5 glasova za zamjenicu je izabrana Ana Nemarnik (7. r. PŠ Roč). Zapisničar sjednica je Stefan Černeka (8. a).
Potom su dogovorili plan rada kroz školsku godinu te teme kojima će se baviti.

Učenici su dogovorili obilježavanje Dana kravata te im je pojašnjeno korištenje „Žutog sandučića“.

Svima odabranima želimo puno uspjeha u radu kroz školsku godinu!smiley

objavio: Klementina Jurada   datum: 17. 10. 2023.