2. 12.    - kratka pisana provjera (RL, 3. cjelina)

9. 12.    - kratka pisana provjera (RL, 4. cjelina)

Evo nas na stranicama povijesti. Ovdje ćete pronaći najvažnije informacije vezane za nastavu povijesti u našoj školi. Na ovim stranicama možete putovati kroz vrijeme, poput vremeplova.

prapovijest                                                                   stari vijek

JUTARNJE INFORMACIJE ZA RODITELJE: četvrtkom od 8.30 do 9.00 sati
putem maila: kristina.pavletic-prodan@skole.hr
putem telefona: 091 666 4132

ZAVRŠEN 3. ZAVIČAJNI KVIZ "KRASNA ZEMLJO"

Završio je 3. zavičajni kviz "Krasna zemljo" koji se održao u petak, 11.10.2013. godine u Puli, u OŠ "Centar". Tema ovogodišnjeg kviza bila je "Histri u Istri". Sudjelovali su učenici 6. razreda Ernest Nežić i Andre Flego.

Uvodnu svečanost obilježio je kratki kulturno zabavni program učenika OŠ "Centar", pozdravna riječ ravnateljice te škole, ravnatelj Arheološkog muzeja Istre Darko Komšo - gl. pokrovitelj kviza, Vladimir Torbica kao predstavnik županijskog ureda za kulturu, znanost i šport.

Učenici su zatim u paru rješavali pismeni dio, a nakon marende imali su predavanje o lokalitetu Nezakcij. Nakon ručka, imali su istraživanje na terenu: u Sv. Srcima gdje je postavljena izložba "Histri u Istri", na Kaštelu (Povijesni i pomorski muzej Istre) i kod Sv. Teodora.

Obzirom da smo prvi put sudjelovali na takvom natjecanju,plasmanom smo zadovoljni, osvojili smo zlatnu sredinu, 7. mjesto.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 11. 10. 2013.

Ispis statistike od 8. 9. 2014.