2. 12.    - kratka pisana provjera (RL, 3. cjelina)

9. 12.    - kratka pisana provjera (RL, 4. cjelina)

Evo nas na stranicama povijesti. Ovdje ćete pronaći najvažnije informacije vezane za nastavu povijesti u našoj školi. Na ovim stranicama možete putovati kroz vrijeme, poput vremeplova.

prapovijest                                                                   stari vijek

JUTARNJE INFORMACIJE ZA RODITELJE: četvrtkom od 8.30 do 9.00 sati
putem maila: kristina.pavletic-prodan@skole.hr
putem telefona: 091 666 4132

TN "ALEJA GLAGOLJAŠA"

U petak, 18. 10. 2013. učenici šestih razreda MŠ Buzet krenuli su put Roča i Huma, na terensku nastavu iz likovne i glazbene kulture, te povijesti.

Prvo smo u Roču vidjeli repliku Guttenbergova tiskarskog stroja sa pomičnim slovima. Repliku stroja nam je demontrirala djelatnica Turističke zajednice grada Buzeta Sanja Pincan.

Zatim smo krenuli put Aleje glagoljaša od Roča do Huma. Zaustavili smo se kod svakog spomen obilježja i o njima ponešto saznali od učenika koji su prezentirali.

Marendali smo u Usponu Istarskoga razvoda i otuda krenuli jednim dijelom pješice.

Dolaskom u Hum podijelili smo se u tri radionice: glazbenu koja je pjevala istarske narodne pjesme, likovnu koja je crtala kredama glagoljska slova na asfaltu i povijesnu koja je obilazila Hum - najmanji grad na svijetu i razotkrivala obilježja srednjovjekovnog grada.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 22. 10. 2013.

Ispis statistike od 8. 9. 2014.