NAŠI OSMAŠI

Obilježavamo 10. listopada

SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

MIRO RUŠNJAK

Miro Rušnjak, učitelj kojega mnoge generacije pamte po dobroti i požrtvovnosti.

Knjiga izrađena u sklopu projekta "Škole od enbot", a izradila ju je učiteljica Snježana Lovrinić.

Knjigu možete prolistati tako da kliknete na sličicu ispod.

Nastavak projekta „Nonice šijo, utroke plešejo“

Realizacija projekta “Nonice šijo, utroke plešejo“  započet u siječnju 2020. godine, čiji je nositelj GD Sokol s partnerima OŠ „Vazmoslav Gržalja“ i Domom za starije osobe Buzet kao partnerima, prekinuta je iznenada u ožujku 2020. godine zbog izvanrednih okolnosti. Epidemiološka situacija i epidemiološke mjere onemogućile su održavanje planiranih aktivnosti u Domu za starije osobe i OŠ Buzet. Uspjeli smo iznaći način na koji će se projekt dovršiti, ali u malo izmijenjenom obliku.

Ove školske godine učenici koji sudjeluju u projektu su polaznici produženog boravka 2.a razreda pod vodstvom učiteljice Tee Marmilić te učenici polaznici folklorne skupine 4.b razreda čije su voditeljice  Željka Marinković i Mirjana Krbavčić.

Nastavili su s planiranim aktivnostima.

“ Ovaj projekt proveden je uz financijsku potporu Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva iz sredstava Fonda gradova i općina"

Učenici produženog boravka 2.a razreda u rujnu su posjetili Zavičajni muzej u Starom gradu u Buzetu. Zavičajni su muzej također posjetili učenici sadašnjeg 4.b razreda, među kojima su učenici polaznici folklorne skupine naše škole.

Naglasak je stavljen na prostor posvećen narodnim nošnjama našeg kraja. Također su vidjeli izloženi tkalački stan izrađen u Črnici.

Veseo dan s gostima Mužikantima, članovima Glazbenog društva Sokol, proveli su učenici folklorne sekcije i produženog boravka 2.a razreda. Pjesmom i plesom zabavili su se u ponedjeljak, 4. listopada 2021. u dvorištu osnovne škole. Učenici su upoznali tradicijske instrumente našeg kraja: bajs, klarinet i harmoniku trieštinu, a iste su im predstavili Denis Grabar (bajs), Vedran Brnobić (klarinet) i Siniša Pernić (harmonika trieština).

Goranka Črnac, domaćica Dnevnog boravka Doma za starije osobe organizira i koordinira šivanje nošnji s volonterkama. Proces krojenja i izradu nošnji (šivanje) volonterski vodi švelja Romina Kodelja,  kojoj smo neizmjerno zahvalni! Pomažu joj uključene volonterke koje kroz rad stječu osnovna znanja o krojenju i šivanju. Sašivene su haljine za djevojčice, koje će vezom ukrasiti brojne volonterke.

Kroz mjesec rujan i listopad učenici vrijedno uče i uvježbavaju korake naših tradicijskih plesova: šete paši, baluna, špic polke i rašpe. Isto tako pjevaju su i stare napjeve. Vesele se danu kada će naučeno moći pokazati pred publikom!

Sašivene ženske nošnje polako dobivaju svoj završni izgled zahvaljujući brojnim volonterima koji su se uključili u projekt. Korisnici Doma za starije osobe Buzet prionuli su na posao uz vodstvo koordinatorice Goranke Črnac. Ostale su volonterke iz Buzeta i okolice koje u svojim vlastitim domovima izrađuju vez na nošnjama. Nona Danica i nona Marija izvezle su nošnje koje će njihove unuke Paola i Lara odjenuti na skorašnjem nastupu.

objavio: Željka Marinković   datum: 25. 10. 2021.

« Travanj 2024 »

ZA RODITELJE

Planirani termini za informacije s roditeljima

VOZNI RED AUTOBUSA 2022/23

školska godina 2023./2024.

KLIKNI NA SLIKU

Popisi udžbenika 2020./2021.

POPISI UDŽBENIKA I DODATNOG MATERIJALA ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.

RASPORED ZVONA - BUZET

Ispis statistike od 8. 9. 2014.