NAŠI OSMAŠI

Obilježavamo 10. listopada

SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

MIRO RUŠNJAK

Miro Rušnjak, učitelj kojega mnoge generacije pamte po dobroti i požrtvovnosti.

Knjiga izrađena u sklopu projekta "Škole od enbot", a izradila ju je učiteljica Snježana Lovrinić.

Knjigu možete prolistati tako da kliknete na sličicu ispod.

PROJEKTNI DAN - "ZAVIČAJ"

Višegodišnja tradicija PROJEKTNOG DANA u našoj školi nastavila se i ove godine. Naime, 26. ožujka 2014. nastava je bila organizirana po radionicama na temu „Zavičaj“.

Učenici nižih razreda su unutar svojih zajednica proučavali različita područja zavičaja te su iz tih radionica proizašli prekrasni plakati, zavičajne slike, mudre misli, proljetne  košarice i slasni kolači.

Učenici od 5. do 8. razreda mogli su odabrati jednu od zanimljivih radionica primamljivih naziva.

Što odabrati? Ponuda radionica bila je vrlo bogata. Pročitajte koje su se radionice nudile učenicima:

1.       BUZETOTEKA

2.       PROKOCKAJ BUZET

3.       PREGLED SPORTSKIH IZLETA OD 2010. DO 2013.

4.       EKO UKRASI

5.       MUŽIKA PO DOMAĆI I MODERNO

6.       KORAK PO KORAK

7.       PČELINJA ŠKOLA

8.       BOSONOGI BUZEĆAN

Dakle, učenici od 5. do 8. razreda imali su zanimljiv izbor. Otkrit ćemo vam što se radilo na projektnom danu.  Na projektnom danu nastali su vrlo uspješni stripovi o Buzetu i osmišljeni su kreativni strip-junaci.

Vrlo brojna radionica Prokockaj Buzet  okupila je sve one koji su čvrsto vjerovali da je „sve moguće“ i da kockom mogu dobiti novi Buzet. Hm, zanimljivo.

Dok se jedna radionica bavila pregledom školskih sportskih izleta  kroz protekle tri godine, radionica Eko ukrasi izrađivala je korisne ukrase uskršnjih motiva uporabom različitog ekološkog i recikliranog materijala.

U Nakitosferi polaznici su izrađivali replike istarskog nakita (broševi, naušnice, privjesci, narukvice i ogrlice).

Bez pjevanja i svirke nema dobre zabave. Mužika po domaći i moderno zainteresirala je sve učenike željne pjevanja, sviranja…

Korak po korak …do Starog grada. Polaznici su žureći krenuli prema Starom gradu, a potom su se bavili misaonim radom u učionici zadubljeni u velike plakate.

U školsku knjižnicu uletio je pravi pčelinji roj pod budnim okom vrsnog pčelara tj. gosta predavača  Željka Sirotića.  U pčelinjoj školici pripremale su se i  medene slastice. Veselila nas je i slatka degustacija.

Radionica Bosonogi Buzećan  bavila se izradom trodimenzionalnih  lutaka od pjenasto-gumenog materijala . No, to nije sve. Na radionici se izradila i knjižica s legendom o nastanku naziva Buzet na nekoliko jezika.

Radionice su osmišljene u svrhu upoznavanja zavičaja.  177 učenika viših razreda raspoređeno je u interesne skupine i vjerujte nikome nije bilo dosadno. Oduševljenje dijele i polaznici i voditelji radionica. S nestrpljenjem očekujemo PROJEKTNI DAN 2015.

Posebnu zaslugu u PROJEKTNOM DANU imaju svi voditelji radionica i djelatnici škole jer su se svojim zanimljivim idejama jako potrudili da nam jedan dan u školi protekne drukčije, bogatije i zanimljivije,  od  ostalih dana u školskoj godini.

Sve uratke nastale tijekom PROJEKTOG DANA moći ćete pogledati 31. ožujka 2014.

Na svečanoj priredbi povodom Dana škole, upriličit će se izložba radova nastalih tijekom ovogodišnjeg projektnog dana.

Stoga, pozivamo Vas na proslavu Dana škole, uz svečanu priredbu i otvorenje izložbe radova, 31. ožujka 2014. s početkom u 18,00 sati.

objavio: Tina Knapić   datum: 27. 3. 2014.

« Svibanj 2024 »

ZA RODITELJE

Planirani termini za informacije s roditeljima

VOZNI RED AUTOBUSA 2022/23

školska godina 2023./2024.

KLIKNI NA SLIKU

Popisi udžbenika 2020./2021.

POPISI UDŽBENIKA I DODATNOG MATERIJALA ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.

RASPORED ZVONA - BUZET

Ispis statistike od 8. 9. 2014.